Využite 50% zľavu na WooCommerce plugin Veľkoobchod od Toret Plugins.

10 miest kde nájdete WordPress témy

Peter Dudák
25.08.2023
10 miest kde nájdete WordPress témy

Vzhľad WordPress webstránky, jej rozloženie a tiež jej funkcionalita závisia najmä od WordPress témy, ktorú si zvolíte. Ak neviete, kde nájsť tú najvhodnejšiu pre vás, poradíme vám.

V tomto článku krátko predstavíme 10 webstránok, na ktorých nájdete zdarma, aj platené WordPress témy. Nebudú chýbať ani zľavy, ktoré môžete využiť v prípade, že sa rozhodnete niektorú z tém pre vašu webstránku zakúpiť.

1. WordPress.org

Bezplatné WordPress témy
Oficiálny repozitár WordPress tém - WordPress.org

Množstvo tém vhodných pre weby s rôznym zameraním nájdete na oficiálnej stránke WordPressu WordPress.org. Podnikáte v cestovnom ruchu, stavebníctve, predávate vlastné výrobky alebo rozbiehate e-shop s oblečením? Toto úložisko obsahuje voľne dostupné šablóny na vytvorenie podnikateľského aj súkromného webu, portfólia alebo blogu.

V čase písania tohto článku sa na WordPress.org nachádza viac ako 11 tisíc šablón, ktoré prešli schvaľovacím procesom. Takže sa preto môžete spoľahnúť na funkčnosť WordPress tém s pravidelným aktualizáciami. K dispozícii je pri každej WordPress téme prehľad počtu stiahnutí, hodnotenie od používateľov WordPressu, aktuálna verzia šablóny, posledná aktualizácia, počet aktívnych inštalácií a ďalšie užitočné informácie. Keďže ide o voľne dostupné témy, pri niektorých sa časom môže stať, že autor ukončí vývoj a prestanú byť dostupné aktualizácie.

2. Elegantthemes.com

Elegantthemes.com
Divi téma od Elegantthemes

Elegantthemes.com vytvorili Divi tému, jednu z najobľúbenejších a najpoužívanejších multifunkčných WordPress tém, prostredníctvom ktorej vytvoríte akýkoľvek typ webstránky vo WordPresse. Jej súčasťou je aj naozaj jednoduchý a intuitívny Divi Builder (vizuálny editor), ktorým si vyskladáte webstránku podľa vašich predstáv. Pri jej tvorbe si môžete vybrať z viac než 2 tisíc vopred pripravených layoutov, ktoré je možné ďalej pomocou Divi Buildra upravovať. Výhodou je dobrá integrácia pluginu WooCommerce, vďaka čomu si môžete vytvoriť aj eshop.

Okrem Divi témy a Divi Buildra získate pri zakúpení členstva aj Bloom plugin, Monarch plugin a Extra tému, určenú pre blogy a online magazíny.

Okolo Divi témy sa vytvorila obrovská komunita developerov, ktorí vytvárajú doplnkové pluginy, child témy, alebo moduly pre Divi builder. Všetky tieto produkty nájdete na spoločnom trhovisku Divi Marketplace.

10% zľava na multifunkčnú Divi tému

Zľava: 10%
Multifunkčná Divi téma od Elegantthemes je veľmi obľúbená medzi začínajúcimi, ale aj pokrorilími používateľmi WordPressu. Ponúka široké možnosti pri tvorbe webstránky prostredníctvom intuitívneho Divi Buildra. Súčasťou licencie je aj Divi Buillder, Bloom plugin, Monarch plugin a Extra téma. Zľava platí na ročnú, aj celoživotnú licenciu.
Využiť zľavu
Neobmedzená platnosť

3. Themify.me

Themify.me
WordPress témy od Themify

Na Themify.me máte na výber z množstva WordPress tém s rôznym dizajnom. Prístup k nim získate pomocou plateného členstva ale k dispozícii je tiež možnosť zakúpenia jednej šablóny. Themify.me vám umožní vytvoriť originálnu webstránku pomocou intuitívneho drag & drop editora. Okrem WordPress šablón a kompatibilného buildera nájdete na Themify.me aj viacero užitočných pluginov pre WordPress a doplnkov k drag & drop editoru.

50% zľava na všetky WordPress témy

Zľava: 50%
50% zľavu si môžete uplatniť na všetky WordPress témy od Themify pri prechode od konkurenčných šablón.
Využiť zľavu
Neobmedzená platnosť

4. Studiopress.com

Studiopress.com
Studiopress WordPress šablóny

Rýchle, výkonné a bezpečné WordPress stránky vám umožní vytvoriť Genesis Framework od Studiopress.com rovnako, ako aj 600 tisíc+ ďalším používateľom. K dispozícii sú WordPress šablóny pre blogerov, podnikateľov, e-shopy, firemné či vzdelávacie weby, reštaurácie, portfóliá aj magazíny. Témy od Studiopress.com sú kvalitne naprogramované, rýchle, so širokou škálou nastavení. Ponúkajú prepracovaný, ale aj minimalistický dizajn.

Atraktívny obsah, ktorý pritiahne pozornosť návštevníkov, sa dá vytvárať pomocou vopred vytvorených blokov a sekcií. Pomocou nástrojov pre vývojárov je možné zostavovať tiež vlastné bloky.

5. Themeforest.net

Envatomarket
Veľké úložisko prémiových šablón pre WordPress

Na trhovisku Themeforest.net nájdete obrovské množstvo prémiových WordPress šablón vytvorených svetovými vývojármi. Pri každej téme si môžete prezrieť hodnotenia jej používateľov, počet predajov, dátum poslednej aktualizácie a ďalšie informácie. Zo všetkých najznámejšou a najviac predávanou šablónou je Avada od ThemeFusion s viac ako 900 tisíc stiahnutiami. Nájdete tam aj známu Newspapper tému vhodnú pre blogy a magazíny, či Flatsome šablónu prispôsobenú pre WooCommerce eshopy.

Z času na čas sa na Themeforeste vyskytujú zľavy na rôzne WordPress témy, o ktorých môžete mať stály prehľad u nás na wp-zlavy.sk.

6. Brainstormforce.com

Brainstormforce.com
Brainstormforce.com stojí za kvalitnou Astra témou

Filozofiou Brainstormforce.com je pomáhať firmám rásť pomocou jednoduchých a dostupných online riešení. O tom, že sa jej toto poslanie darí napĺňať, hovorí viac ako 3 milióny webových stránok, ktoré využívajú jej produkty. Najznámejším z nich je Astra téma, na ktorej už bolo vytvorených viac ako 1 milión webov. Jej free verzia je dostupná aj na wordpress.org. Úspech Astra témy pre WordPress tkvie v jej kvalitnom naprogramovaní, vďaka čomu je rýchla, ponúkame naozaj široké možnosti prispôsobenia jednotlivých častí webstránky a obsahuje rozšírenie pre WooCommerce, takže s ňou dokážete vytvoriť aj komplexnejší internetový obchod.

Brainstormforce.com má na svedomí okrem Astra témy aj WordPress pluginy, ktoré sú kompatibilné nie len s Astra témou, aj aj s inými WordPress témami.

Zľava až do 25% na obľúbenú tému WP Astra

Zľava: 15-25%
Zľava až 25% na ročné a celoživotné licencie multifunkčnej témy Astra.
Využiť zľavu
Neobmedzená platnosť

7. Couponthemes.net

Couponthemes.com
Couponthemes WordPress témy

WordPress témy špeciálne pre weby s kupónmi či cashbackom ponúka Couponthemes.net. Jednoduchú webstránku si môžete vytvoriť pomocou bezplatnej WordPress témy WP Coupon Mate. Ak hľadáte viac možností, k dispozícii sú WordPress šablóny WP Coupon Pro, Coupon HUB, Coupon Press a ďalšie. Poskytnú vám všetko, čo potrebujete na vytvorenie webovej stránky so zľavovými kupónmi. Pomocou WordPress tém od Couponthemes.net tak môžete rozbehnúť napríklad aj affiliate marketing.

10% zľavový kód na všetky WordPress témy a pluginy od Coupon Themes

Zľava: 10%
Zľavový kupón môžete použiť na ktorúkoľvek licenciu Coupon Themes. Platí na všetky WordPress pluginy, šablóny, ale aj predplatné, v ktorom sú zahrnuté všetky pluginy a témy od Coupon Themes.
Skopírovať kupón
Platnosť do:30.06.2025

8. Athemes.com

Athemes.com
Athemes šablóny pre WordPress

Athemes.com ponúkajú len dve WordPress šablóny - Sydney téma, ktorá je určená na prezentačné weby a osobné projekty a Botiga téma, ktorá je naprogramovaná na tvorbu WooCommerce eshopov. Obe témy vám umožnia vytvárať plne responzívne, moderné stránky bez znalostí kódovania. Sú rýchle, kvalitne naprogramované a SEO optimalizované. Botiga téma sa radí medzi najrýchlejšie WooCommerce témy a Sydney téma, ktorá je kompatibilná bez problémov aj s Elementorom, vás zaujem svojim čistým a jednoduchým dizajnom.

9. Gretathemes.com

Gretathemes.com
Zadarmo, aj platené WordPress témy od Gretathemes

Gretathemes.com, patriaca pod spoločnosť elightUp, má viac ako 10 ročné skúsenosti s WordPressom a vytvára témy s rôznym zameraním. Ponúka šablóny vhodné pre blogy, osobné a prezentačné weby.

Všetky WordPress témy majú prepracovaný dizajn s citom pre jednoduchosť, no viac ako na dizajn sa developeri v Gretathemes.com sústredli na čistý a bezchybný kód a na jednoduchosť používania WordPress tém, aby ich nastavenia zvládli aj úplní začiatočníci.

Môžete sa spoľahnúť, že WordPress témy od Gretathemes.com sú naozaj kvalitné a popredné umiestnenie vášho webu vo výsledkoch vyhľadávania neohrozia chyby v kóde.

25% zľava na GretaThemes WordPress témy

Zľava: 25%
Zľava platí na všetky WordPress témy v balíku "LIFETIME BUNDLE" od GretaThemes.
Využiť zľavu
Neobmedzená platnosť

BONUS: Bricksbuilder.io

Bricksbuilder.io
Bricksbuilder.io - moderná WordPress šablóna

Na prvý pohľad, ale aj podľa názvu, by sa mohlo zdať, že Bricksbuilder je vizuálny editor pre WordPress a teda plugin. Na webstránke Bricksbuilde.io sa ale v častých otázkach dočítate, že je to moderná WordPress téma, ktorá vám ale ponúka možnosti ako page builder. Môžete upravovať hlavičku, pätičku aj ďalšie prvky stránky. Môžete vytvárať jednoduché statické webstránky, ale aj profesionálne dynamické, interaktívne weby. Cez Bricks Builder si vyskladáte webstránku bez nutnosti znalosti kódovania. Na svoje si zároveň prídu aj programátori, ktorí si budú môcť jednoducho vytvárať vlastné elementy.

Zľava 17% na moderný Bricksbuilder

Zľava: 17%
Bricksbuilder je WordPress téma, s vlastným builderom, ktorým si vyskladáte funkčnú, peknú webstránku. Zľava sa vzťahuje na lifetime licenciu.
Využiť zľavu
Po exspirácii
Pridajte hodnotenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP-Zľavy.sk newsletter

Vždy aktuálne WordPress zľavy!

Začnite odoberať náš newsletter a už nezmeškáte žiadne zľavy a akcie na WordPress pluginy, šablóny, kurzy, hostingy a domény!

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek! Ďakujeme.

Zdieľať
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram